A pártelnök a PSD országos tanácsának vasárnapi ülésén válaszolt így a jobboldali elnök folyamatos támadásaira, aki Dragneát többször az ország élére kapaszkodott bűnözőnek nevezte és leváltását sürgette. Az államfőt az alkotmány szerint a törvényhozók kétharmadának voksával helyezheti vád alá hazaárulásért a bukaresti parlament, de a kormánykoalíciónak kisebbségi támogatással sincs kétharmada.
A PSD-ALDE szociálliberális kormánykoalíció viszont az RMDSZ, illetve a nem magyar kisebbségi képviselők voksai nélkül is rendelkezik az elnök felfüggesztéséhez szükséges szavazatszámmal. Egy felfüggesztés után azonban népszavazást is ki kellene írni az elnök leváltásáról, amit a PSD vélhetően el szeretne kerülni, hiszen jövő év végén elnökválasztást tartanak Romániában.
Dragnea csaknem másfél órás beszédében pártja kétéves kormányzásának mérlegéről beszélt és úgy vélekedett: azért éri annyi támadás pártját az ellenzék és külföldi szervezetek részéről, mert román, nem pedig idegen érdekek szolgálatában áll.
A PSD elnöke a pártértekezleten mondott beszédében éles támadást intézett a titkosszolgálatok és vádhatóságok ellen, amiért nem vizsgálják ki azokat a sajtóértesüléseket, amelyek szerint a korrupcióellenes jelszavakkal szervezett kormányellenes tüntetéseket külföldről finanszírozzák. Dragnea arra is kitért: Romániában szitokszóvá vált a "közkegyelem" kifejezés, de szerinte a PSD-nek "kötelessége" valamilyen módon jóvátenni az ártatlan embereket érintő ügyészségi visszaéléseket, és előbb-utóbb rá kell szánnia magát erre a lépésre.
A román ellenzéki média tudni véli, hogy legkésőbb január közepéig a Viorica Dancila vezette kormány sürgősségi rendeletet készül elfogadni az amnesztiáról, amely minden tíz évnél kisebb szabadságvesztéssel sújtott elítélt - köztük a korrupcióért felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt PSD-elnök - büntetését eltörölné.
A PSD országos tanácsának ülésén Calin Popescu Tariceanu, a kisebbik kormánypárt, a liberális ALDE elnöke is azt állította: a román bírák a titkosszolgálatoktól "borítékban" kapott utasítások és nem a bizonyítékok alapján ítélkeztek, ezért szükség van ennek a korszaknak a lezárására és egy "új kezdetre" a román igazságszolgáltatásban.